Front PageΓενικές ΕιδήσειςΦάρσαλα
Συνάντηση για τη λειτουργία της λαϊκής αγοράς στα Φάρσαλα
Τον δήμαρχο Φαρσάλων κ. Μάκη Εσκίογλου επισκέφθηκαν ο πρόεδρος των παραγωγών λαϊκών αγορών νομού Λάρισας κ. Δημήτρης Πουρίκας και ο γραμματέας της ομοσπονδίας παραγωγών Θεσσαλίας κ. Βασίλης Λιγούδης.
Αντικείμενο της συνάντησης στην οποία συμμετείχαν επίσης ο αρμόδιος αντιδήμαρχος κ. Χρήστος Μπασαγιάννης και η προϊσταμένη της Διεύθυνσης Προγραμματισμού και Ανάπτυξης κ. Βούλα Μπαλαμπάνη, ήταν η καλύτερη δυνατή συνεργασία για τη λειτουργία της λαϊκής αγοράς, υπό τις νέες συνθήκες λόγω της πανδημίας.
![](https://static.ifarsala.gr/wp-content/uploads/2020/11/202011061531557314-1200x900.jpeg)
Οι δύο πλευρές συμφώνησαν στην ανάγκη ενδυνάμωσης της συνεργασίας, ώστε στο πλαίσιο της νομιμότητας και της νέας έκτακτης κατάστασης, να λειτουργήσει με ασφάλεια η λαϊκή αγορά της Τρίτης, στη σκεπαστή αγορά της πόλης.