Front PageΑθλητικάΦάρσαλα

Ανατρεπτικό τρίποντο με τεσσάρα για τον Μέγα Αλέξανδρο Χαλκιάδων!

Ο Μέγας Αλέξανδρος Χαλκιάδων επέστρεψε στα θετικά αποτελέσματα και μάλιστα με άνεση καθώς επικράτησε με σκορ 4-1 του Αγίου Γεωργίου Αμπελακίων και έτσι το συγκρότημα του Γιάννη Βασιλείου έφτασε τους 6 βαθμούς μετά από 4 αγωνιστικές στον 2ο όμιλο της Γ’ ΕΠΣΝΛ κατηγορίας όντας στην 6η θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Η αναμέτρηση ξεκίνησε με τους φιλοξενούμενους να ανοίγουν το σκορ στο 10′ με απευθείας εκτέλεση φάουλ.

Όμως οι Χαλκιάδες δεν είχαν διάθεση για περαιτέρω περιπέτειες στην συγκεκριμένη αναμέτρηση.

Στο 20′ οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν όταν μετά ατομική ενέργεια του Παππά και όμορφη πάσα ο Φάτσης με πλασέ έκανε το 1-1.

Δέκα λεπτά αργότερα οι δύο παίκτες συνδυάστηκαν και πάλι άψογα με τον Φατσή να βρίσκεται σε πλεονεκτική θέση μετά από πάσα του Παππά και με εύστοχο πλασέ να πετυχαίνει την ολική ανατροπή και παράλληλα το δεύτερο προσωπικό του γκολ.

Στο 60′ ο Παππάς από δημιουργός έγινε εκτελεστής όταν μετά από πάσα του Κοσμίδη, με πλασέ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 3-1.

Είκοσι λεπτά αργότερα ο Φατσής έκανε την σέντρα και ο Πέτσας από κοντά με προβολή πέτυχε το τελικό 4-1.