Front PageΑθλητικάΦάρσαλα

Ήττα για την Δόξα Υπέρειας στην έδρα της Ομόνοιας

Την ήττα με σκορ 2 – 0 γνώρισε η Δόξα Υπέρειας στην έδρα της Ομόνοιας.

Έτσι η Δόξα παρέμεινε στους 28 βαθμούς και ψάχνει την τελευταία αγωνιστική εντός έδρας κόντρα στον ουραγό Ολυμπιακό Αμπελιάς το “τρίποντο” που θα της “κλειδώσει” την παραμονή και μαθηματικά.

Από την άλλη η Ομόνοια με αυτή την νίκη “τσέκαρε” το εισιτήριο παραμονής καθώς έφτασε τους 31 βαθμούς.

Η Ομόνοια ήταν αυτή που πρώτη κατάφερε να εκμεταλλευτεί τις ευκαιρίες που της παρουσιάστηκαν και να πάρει κεφάλι στο σκορ.

Πρώτα προειδοποίησε  στο 13′ έχοντας δοκάρι σε σουτ του του Βούρτουρα.

Ενώ στο 25ο λεπτό της αναμέτρησης, ο Κορώνας με κεφαλιά, μετά από κόρνερ έστειλε τη μπάλα στο πλεχτό για το 1 – 0.

Οι γηπεδούχοι σε ένα καίριο χρονικά σημείο, κατάφεραν να αποκτήσουν ακόμη μεγαλύτερο προβάδισμα έναντι των αντιπάλων τους.

Διότι στο 43ο λεπτό, ο Σπανός με όμορφο σουτ μετά από ωραία ομαδική συνεργασία, διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του.

Στο δεύτερο ημίχρονο τώρα, παρά τις προσπάθειες των ποδοσφαιριστών των δύο ομάδων, οι μεν να «κλειδώσουν» τη νίκη, οι δε να ξαναμπούν στη διεκδίκηση του παιχνιδιού, κανένας δεν κατάφερε κάτι περαιτέρω.

Οι Συνθέσεις

Ομόνοια Λάρισας (Ηλίας Τζήμας): Τσιτσιώνης, Κυριάκου, Αφεντούλης, Μούτσα, Παπακώστας, Κορώνας, Νταφόπουλος, Σκοτεινιώτης, Βούρτουρας, Λεμονής, Σπανός.

Αγωνίστηκαν και οι: Τζιόλης, Μανσάκου, Γεροφώτης.

Δόξα Υπέρειας (Κώστας Ρόφαλης – Τάκης Ρόφαλης): Σκαντζούρης, Αρσενόπουλος Αλ., Δημητρίου, Ισούφης, Ψαλλίδας, Δημητρόπουλος, Κυριαζόπουλος (79′ Πάνος), Πίσλι (63′ Ζαχαράκης), Μπαϊράμι (56′ Πολύζος), Αρσενόπουλος Ευαγ., Μπαντής.

Διαιτητική Τριπλέτα: Καραθάνος, Μάνος, Νάκας.

Πηγή:Arenalarissa.gr