Front PageΑθλητικάΦάρσαλα

Στο “σπίτι” της η Αμπελιά, στο Βλαχογιάννι ο Αχιλλέας

Το μεσημέρι της Κυριακής 13/10 διεξάγεται η 5η αγωνιστική της Α ΕΠΣΛ DE-TOX κατηγορίας.

Το πρωτάθλημα της «μεγάλης» τοπικής κατηγορίας συνεχίζεται και το πρόγραμμα αυτής της αγωνιστικής περιλαμβάνει σημαντικά παιχνίδια όπου μεταξύ άλλων και το ντέρμπι της Φαλάνης.

Από τις ομάδες της Επαρχίας μας εντός έδρας αναμέτρηση έχει ο Ολυμπιακός Αμπελιάς ενώ στο Βλαχογιάννι αγωνίζεται ο Αχιλλέας Φαρσάλων.

Ο Ολυμπιακός Αμπελιάς ο οποίος μετρά 4 βαθμούς και προέρχεται από εντός έδρας ισοπαλία κόντρα στον Αμπελωνιακό αντιμετωπίζει την ομάδα του ΠΑΟΛ Αβέρωφ εντός έδρας και πάλι με τους φιλοξενούμενους να προέρχονται από ήττα κόντρα στον Φαλανιακό και να έχουν μέχρι στιγμής 7 βαθμούς.

Ο Αχιλλέας Φαρσάλων ο οποίος έχει 1 βαθμό και προέρχεται από εκτός έδρας ήττα κόντρα στον Σμόλικα Φαλάνης ταξιδεύει στο Βλαχογιάννι εκεί όπου θα αγωνιστεί κόντρα στην τοπική Δόξα Βλαχογιαννίου η οποία μετρά 4 βαθμούς και προέρχεται από την ήττα κόντρα στο Κιλελέρ.

Στις υπόλοιπες αναμετρήσεις τώρα στο γήπεδο του Αργυροπουλίου η Δόξα θα φιλοξενήσει τον Σμόλικα, ενώ στο Καλοχώρι ο Αετός Μακρυχωρίου θα αγωνιστεί με τον Δωτιέα Αγιάς.

Στον Τύρναβο, η ομώνυμη ομάδα θα παίξει με τον Δαμασιακό, ενώ στον Αμπελώνα η τοπική ομάδα θα υποδεχθεί το Μαυροβούνι.

Στο γήπεδο της Φαλάνης θα διεξαχθεί το ντέρμπι της αγωνιστικής ανάμεσα σε Φαλανιακό και ΠΟΕ.

Τέλος, τα παιχνίδια έχουν ώρα έναρξης στις 16:30 το μεσημέρι.

To Πρόγραμμα της 5ης Αγωνιστικής στην Α ΕΠΣΛ DE TOX (13/10 16:30)

Δόξα Βλαχογιαννίου -Αχιλλέας Φαρσάλων

Λάρισα 2012 – ΑΕ Κιλελέρ

Δόξα Αργυροπουλίου – Σμόλικας Φαλάνης

Αετός Μακρυχωρίου – Δωτιέας Αγιάς

Τύρναβος 2005 – Δαμασιακός

Αμπελωνιακός – ΑΟ Μαυροβουνίου

Φαλανιακός – ΠΟ Ελασσόνας

Ολυμπιακός Αμπελιάς – ΠΑΟΛ Αβέρωφ

Η Βαθμολογία (4η Αγωνιστική)

  1. Κιλελέρ 5 – 1 12
  2. Φαλανιακός 13 – 2 10
  3. ΠΟΕ 17 – 3 10
  4. Αετός Μακρυχωρίου 9 – 3 10
  5. Σμόλικας Φαλάνης 9 – 4 8
  6. Δωτιέας Αγιάς 10 – 1 7
  7. ΠΑΟΛ Αβέρωφ 5 – 6 7
  8. Αργυροπούλι 4 – 9 6
  9. Τύρναβος 4 – 6 4
  10. Βλαχογιάννι 3 – 8 4
  11. Αμπελιά 12 – 10 4
  12. Μαυροβούνι 1 – 4 2
  13. Δαμασιακός 3 – 8 1
  14. Αχιλλέας Φαρσάλων 3 – 12 1
  15. Λάρισα 2012 2 – 18 1
  16. Αμπελωνιακός 4 – 9 1
Back to top button
Close
Close