Front PageΑθλητικάΦάρσαλα

Στην 9η στροφή της η Β ΕΠΣΛ κατηγορία

Συνεχίζεται με την 9η αγωνιστική το Σάββατο 15/12 το πρωτάθλημα του 2ου ομίλου της Β ΕΠΣΛ κατηγορίας.

Εκεί όπου Ατρόμητος Βαμβακούς και ΑΟ Ναρθακίου βρίσκονται χέρι χέρι στην πρώτη θέση με 20 βαθμούς ενώ έναν βαθμό πίσω βρίσκεται η Αναγέννηση Φαρσάλων.
Στην 9η στροφή δεν θα μπορούσαν φυσικά να λείπουν τα τοπικά ντέρμπι.

Ο Ατρόμητος Βαμβακούς ο οποίος προέρχεται από την εντός έδρας ισοπαλία του κόντρα στον ΑΟ Ναρθακίου αντιμετωπίζει τον Άγιο Γεώργιο ο οποίος ηττήθηκε από την Ακαδημία Αχιλλέως και με 1 βαθμό βρίσκεται στην 11η θέση.

Ο έτερος πρωτοπόρος ΑΟ Ναρθακίου έπειτα από την εκτός έδρας ισοπαλία στο ντέρμπι κορυφής επιστρέφει στην έδρα του για να αντιμετωπίσει την Αναγέννηση Ζαππείου η οποία προέρχεται από την νίκη κόντρα στον Μέγα Αλέξανδρο Χαλκιάδων και με 15 βαθμούς βρίσκεται στην 6η θέση.

Το τοπικό ντέρμπι που προσελκύει τα περισσότερα βλέμματα είναι αυτό που θα διεξαχθεί στο γήπεδο των Χαλκιάδων.
Εκεί ο τοπικός Μέγας Αλέξανδρος ο οποίος έχει 15 βαθμούς, βρίσκεται στην 5η θέση και προέρχεται από την ήττα κόντρα στην Αναγέννηση Ζαππείου αντιμετωπίζει την ομάδα της Αναγέννησης Φαρσάλων η οποία με 19 βαθμούς βρίσκεται στην 3η θέση όντας στο -1 από την κορυφή και προέρχεται από εντός έδρας νίκη κόντρα στην Θύελλα Βασιλί.
Τοπικό ντέρμπι έχουμε και στο Βασιλί εκεί όπου η τοπική Θύελλα η οποία έχει 12 βαθμούς όντας έβδομη, αντιμετωπίζει την 4η με 16 βαθμούς Δόξα Υπέρειας η οποία προέρχεται από νίκη κόντρα στον Σταυραετό.

Η Ακαδημία Αχιλλέως η οποία προέρχεται από την πρώτη νίκη της κόντρα στον Άγιο Γεώργιο και με 4 βαθμούς βρίσκεται στην 10η θέση αντιμετωπίζει στο Δημοτικό Στάδιο των Φαρσάλων την Νίκη Κρήνης η οποία έπειτα από την νίκη της κόντρα στον Μυραϊκό έχει 9 βαθμούς και βρίσκεται στην 8η θέση.
Τέλος ο Μυραϊκος των 7 βαθμών και της 9ης θέσης αντιμετωπίζει εντός έδρας τον Σταυραετό ο οποίος έχει 1 βαθμό.
Όλες οι αναμετρήσεις θα διεξαχθούν το Σάββατο 15/12 και ώρα 15:00

Β ΕΠΣΛ – 2ος όμιλος

9η αγωνιστική (15/12, 15:00)

Θύελλα Βασιλί – Δόξα Υπέρειας

Μέγας Αλέξανδρος Χαλκιάδων – Αναγέννηση Φαρσάλων

Μυραϊκός – Σταυραετός

ΑΟ Ναρθακίου – Αναγέννηση Ζαππείου

Ακαδημία Αχιλλέως Φαρσάλων – Νίκη Κρήνης

Άγιος Γεώργιος Φαρσάλων – Ατρόμητος Βαμβακούς

Βαθμολογία:

1. Ατρόμητος Βαμβακούς 20

2.ΑΟ Ναρθακίου 20

3. Αναγέννηση Φαρσάλων 19

4. Δόξα Υπέρειας 16

5. Μέγας Αλέξανδρος Χαλκιάδων 15

6. Αναγέννηση Ζαππείου 15

7. Θύελλα Βασιλί 12

8. Νίκη Κρήνης 9

9. Μυραϊκός 7

10. Ακαδημία Αχιλλέως 4

11. Άγιος Γεώργιος Φαρσάλων 1

12. Σταυραετός 1

Back to top button
Close
Close