ΑθλητικάΦάρσαλα

Εντός έδρας ήττα για τον Α.Σ. Φαρσάλων

Την ήττα με 68 – 71 γνώρισε ο Αθλητικός Σύλλογος Φαρσάλων από τους Νέους της ΑΕΛ στο Κλειστό Γυμναστήριο των Φαρσάλων.

Η αναμέτρηση ήταν από την αρχή μέχρι το τέλος της ντέρμπι με τις δυο ομάδες να πηγαίνουν πόντο – πόντο ειδικά στο πρώτο ημίχρονο.

Στο πρώτο δεκάλεπτο οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που είχαν προβάδισμα με 17 – 18.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι Φαρσαλινοί κατάφεραν να περάσουν μπροστά και να πάνε στα αποδυτήρια όντας μπροστά με δυο πόντους 39 – 37.

Στο τρίτο δεκάλεπτο ο Αθλητικός με σερί 22 – 14 πέρασαν μπροστά με δέκα πόντους 61 – 51.

Με την έναρξη του τελευταίου δεκαλέπτου ο Α.Σ.Φ πέρασε μπροστά με 12 πόντους 63 – 51.

Από εκεί και έπειτα οι φιλοξενούμενοι έτρεξαν ένα σερί 5 – 20 και κατάφεραν να πάρουν το ροζ φύλλο με σκορ 68 – 71.

Δεκάλεπτα: :17-18, 39-37, 61-51, 68-71.

Διαιτητές: Καραχρήστος – Παλιοβάιος.

Οι Συνθέσεις

Α.Σ.Φαρσάλων (Μανετζής): Μητσογιάννης , Αλεξίου 5, Γεωργακόπουλος , Γκουντόπουλος  25(4), Γιαννούλης , Ρούμπας Β. 3, Μάρκος 3(1), Μανετζής , Παπατζελίδης , Χρόνης 18, Ρουμπας Κ. 14.

Νέοι ΑΕΛ (Αμδίτης-Βαγιόπουλος): Ταμπαρης Σ. 18(3), Σκριάπας 11(1), Κρεμμύδας 3, Γαβρογιάννης 7, Ραχμάνης 20(2), Τσιγάρας 10(2), Κατσιλέρος, Ρουγκάς, Τζιμόπουλος, Μακρής, Σάλλας 2.