Front PageΑθλητικάΦάρσαλα

Ντέρμπι στο Στάδιο για τον Αχιλλέα, εκτός έδρας “δοκιμασία” για την Αμπελιά!

Με πολύ μεγάλο ενδιαφέρον σε κορυφή αλλά και ουρά συνεχίζεται το πρωτάθλημα της Α ΕΠΣΝΛ DETON με τα ντέρμπι για ακόμη μια αγωνιστική να βρίσκονται στο προσκήνιο.

Όσο αφορά τις ομάδες της Επαρχίας Φαρσάλων ο Αχιλλέας Φαρσάλων με τον Βασίλη Μπακογιάννη για πρώτη φορά στον πάγκο του θα αντιμετωπίσει εντός έδρας στο Δημοτικό Στάδιο την ΑΕ Κιλελέρ σε μια αναμέτρηση με μεγάλο βαθμολογικό ενδιαφέρον μιας και τις δυο ομάδες τις χωρίζουν μόλις τρεις βαθμοί (σ.σ. 31 βαθμούς έχει η ΑΕ Κιλελέρ όντας μαζί με τον Φαλανιακό στην 3η θέση, 28 έχει ο Αχιλλέας Φαρσάλων ο οποίος είναι έκτος).

Μάλιστα ο Αχιλλέας Φαρσάλων θα αντιμετωπίσει έναν πρώην “Μυρμίδονα” καθώς στον πάγκο της ΑΕ Κιλέλερ βρίσκεται ο Φεραίος Γιαννακός ο οποίος έχει θητεύσει και στον πάγκο του Αχιλλέα Φαρσάλων.

Οι κιτρινόμαυροι προέρχονται από δυο σερί ήττες και στόχος είναι η επιστροφή στα θετικά αποτελέσματα.

Από την άλλη ο Ολυμπιακός Αμπελιάς ο οποίος επέστρεψε στα τρίποντα και τα χαμόγελα και με 16 βαθμούς είναι στην 12η θέση αντιμετωπίζει τους Γόννους οι οποίοι βρίσκονται στην 13η θέση με 12 βαθμούς.

Στα Φάρσαλα ο τοπικός Αχιλλέας με τον Βασίλη Μπακογιάννη στον πάγκο θα διασταυρώσει τα ξίφη του με την Α.Ε. Κιλελέρ που εντυπωσιάζει φέτος και όλα τα προγνωστικά είναι ανοιχτά.

Συνοπτικά το πρόγραμμα της 15ης αγωνιστικής της DETOX-Α΄ΕΠΣΛ που θα διεξαχθεί την Κυριακή 6/2, 15:00 έχει ως εξής:

Αργυροπούλι – Μαυροβούνι (αναβολή)

Αχιλλέας Φαρσάλων – ΑΕ Κιλελέρ

Δωτιέας Αγιάς – Σμόλικας Φαλάνης (γηπ. Ανάβρας)

Παναγροτικός Νίκαιας – Οικονόμος Τσαριτσάνης

Δήμητρα Γιάννουλης – Δαμασιακός

Πύρρος – Φαλανιακός

Δόξα Βλαχογιαννίου – Αστραπή Νέας Πολιτείας

Όλυμπος Γόννων – Ολυμπιακός Αμπελιάς

Αμπελωνιακός – Αβέρωφ (γηπ. Ροδιάς)

Η βαθμολογία (14η Αγωνιστική):

  1. Δωτιέας Αγιάς 37-9 36
  2. Οικονόμος Τσαριτσάνης 32-9 35
  3. Κιλελέρ 30-9 31
  4. Φαλανιακός 43-11 31
  5. Παναγροτικός 31-19 30
  6. Αχιλλέας Φαρσάλων 22-8 28
  7. Σμόλικας 20-24 20
  8. Μαυροβούνι 15-14 20
  9. Δήμητρα Γιάννουλης 11-14 20
  10. Δαμασιακός 15-24 18
  11. Αργυροπούλι 15-20 17
  12. Ολυμπιακός Αμπελιάς 17-24 16
  13. Γόννοι 9-23 12
  14. Πύρρος 11-25 10
  15. Αμπελωνιακός 9-24 9
  16. Βλαχογιάννι 10-22 9
  17. Αβέρωφ 8-33 6
  18. Νέα Πολιτεία 5-28
Back to top button