ΑθλητικάΦάρσαλα

Με το “δεξί” στο Κλειστό ο Αθλητικός Σύλλογος Φαρσάλων!

Ο Αθλητικός Σύλλογος Φαρσάλων κατάφερε να πάρει την πρώτη του νίκη στο νέο πρωτάθλημα καθώς επικράτησε με σκορ 64-50 της Αναγέννησης Καλοχωρίου στο ανακαινισμένο Κλειστό Γυμναστήριο των Φαρσάλων.

Οι Φαρσαλινοί πάτησαν “γκάζι” από το πρώτο δεκάλεπτο και δεν κοίταξαν ποτέ πίσω καθώς αρχικά προηγήθηκαν με 17-7 στο πρώτο δεκάλεπτο, ενώ στο ημίχρονο ήταν μπροστά με 31-18.

Οι φιλοξενούμενοι έκαναν την προσπάθεια τους και μείωσαν σε 43-32 στο τρίτο δεκάλεπτο, όμως ο Αθλητικός δεν έδειξε διάθεση για περαιτέρω άγχος και “σφράγισε” το ροζ φύλλο με σκορ 64-50.

Πρώτος σκόρερ των Φαρσαλινών ήταν ο Θεοχάρης με 14 πόντους, ενώ διψήφιος ήταν και ο Χρόνης ο οποίος σημείωσε 11 πόντους.

Για τους Φαρσαλινούς πήραν χρόνο συμμετοχής και τρεις νέοι αθλητές (Παπαδόπουλος, Δημητριάδης, Καισέρογλου) από τις Ακαδημίες του συλλόγου , με τον Καισέρογλου να πετυχαίνει και το πρώτο του επίσημο καλάθι.

Τα Δεκάλεπτα: 17-7, 31-18, 43-32, 64-50.